בחירת מוצרים המסייעים בזמן האכלת התינוק

לאחר שבחודשיו הראשונים של הרך הנולד הענקתם לו מזון בבקבוק או ע"י הנקה, מגיע שלב מתקדם יותר בו התינוק שלכם מוכן למאכלים מוצקים, והגיע זמנו לגלות את עולם האוכל המופלא. זו התקופה בה התינוק נחשף לשלל טעמים, וטעמו האישי מתקבע לצד הרגלי האכילה שלו. כאן מתחיל תפקידכם כהורים לעזור לו לסגל הרגלי אכילה נכונים, ותוכלו לעשות זאת בעזרת מוצרים שונים שמסייעים בזמן האכלת התינוק.

טקס האכלה

עד עתה נתתם את אוכל התינוקות או חלב האם לתינוק שלכם בעיקר באמצעות הנקה או בקבוק. כעת, עם המעבר למוצקים, מתווספים עוד אביזרים שיהפכו להיות הכרחיים להאכלה. צלחת לתינוק, כפית האכלה וסינר הם חלק מהמוצרים שעוזרים לזמן האכלה, אך עוד קודם, הרגלי אכילה נכונים מתחילים בשגרת האכלה קבועה. קבעו מקום קבוע, הקצו כיסא מיוחד ונסו ליצור טקסיות מסוימת שתעזור לתינוק להבין שמדובר בזמן האכלה.

מסנן פירות וירקות

אם תינוקכם נמצא ממש בשלבים המוקדמים של הטעימות, מוצר זה שימושי מאוד עבורכם. מדובר בכלי קטן שניתן להכניס לתוכו חתיכות פרי או ירק ודרך רשת או פטמת סיליקון התינוק יכול למצוץ את המיץ של הפרי או הירק. שימוש במוצר זה יחסוך לכם את עיבוד המזון וריסוקו, וזו בהחלט דרך יעילה לאפשר לתינוק לטעום ללא חשש לחנק. עם זאת, אל תוותרו על מתן טעימות בכפית משום שכך התינוק רוכש מיומנויות אכילה נוספות והכרחיות ולומד להכיר מרקמים, צורות וצבעים שונים של מזון.

צלחת, כפית וסינר

למוצרים האלו יש אינספור גרסאות ועיצובים. החל מצלחת עם שכבת סיליקון שמונעת החלקה ועד סינר עם כיס שילקט את שאריות המזון. באופן כללי הבחירה נתונה לשיקול דעתכם. עם זאת יש להקפיד על מספר דברים חשובים בעת הקנייה. בדקו האם ניתן לחמם במיקרוגל או להכניס למדיח כלים את הצלחת והכפית. ודאו שהמוצרים אינם מכילים חומרים רעילים, לדוגמה, ביספינול A, שנפוץ במוצרי פלסטיק. התאימו את המוצרים לתינוקכם והעדפותיו, ובדקו האם הם נוחים לשימוש. כפית גמישה מסיליקון, לדוגמה, נוחה יותר לשימוש ומותאמת לחניכיים העדינות של התינוק.

בחירת כיסא לתינוק

זכרו שניתן להושיב תינוק בכיסא רק לאחר שהוא יכול להתיישב בכוחות עצמו ולעולם לא לפני כן. הדברים הבסיסיים שיש לבדוק בעת רכישת כיסא אוכל לתינוק הם עמידה בתקנים, יציבות הכיסא ואיכות חגורת הבטיחות שלו. אם אתם רוכשים כיסא בעל גלגלים, חשוב מאוד לבדוק שיש מנגנון לנעילת הגלגלים ושהוא עמיד וחזק. מעבר לכך ישנן תוספות נוספות לכיסא התינוק והדבר תלוי במידה רבה בהעדפה ובצורך שלכם.

מוצרים נוספים

זהו רק קצה הקרחון וישנם מוצרי האכלה רבים שיכולים להיות שימושיים לזמן האכלה. לדוגמה, כוס שלא נשפכת, ממנה יוכל התינוק לשתות וכן להחזיקה בידו ללא חשש לנזילת המים. חשוב מאוד להצטייד גם במוצרים שיקלו עליכם את מלאכת ההכנה, לדוגמה, בלנדר לריסוק המזון או רשת לאידוי ירקות. לסיום, הדבר החשוב ביותר בזמן האכלה הוא לתת לתינוקכם ליהנות. תנו לו לשחק עם האוכל, להתלכלך ולגלות את המאכלים החדשים והכל כך מרתקים שהוא טרם הכיר.

השארת תגובה