תוספי תזונה מומלצים לתינוקות ופעוטות

תחום הבריאות ותוספי התזונה של היום, הוא תחום מאוד מורכב אך בכל הקשור לתחום זה ספציפית, מדובר בתחום מאוד מפותח המאפשר לנו לשמור על בריאות ילדינו ולדאוג לכך שהיא תשמר ולא יחסר להם דבר. ישנם תוספים שנועדו להגן, ישנם שתורמים למערכת החיסונית וישנם כאלו שעתידים לעזור בהפרעות קשב. כמו כל דבר, ישנה חלוקה מאוד ברורה מה מתאים לאיזה גיל ומה לא כדאי לתת בגילאים שונים. במאמר זה, נתרכז בתוספי התזונה המומלצים ביותר לתינוקות ופעוטות. הבהרה: המאמר אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומדבר על התוספים המוכרים והשכיחים.

תוספי התזונה המומלצים והשכיחים

  • ברזל – כל תינוק, החל מגיל 2-3 חודשים, מקבל ברזל. ישנם תינוקות שיקבלו גם לפני אך זה רק במידת הצורך ובהמלצת רופא. הברזל הינו תוסף תזונה חשוב מאוד לתינוקות ובכל ביקור בטיפת חלב, יוודאו האחיות שאכן התינוק מקבל את הברזל. בשלב הראשוני, יינתנו 2 טיפות לרוב ולאחר 3 חודשים תהייה קפיצה ל- 6 טיפות. מרבית התינוקות, יהיו מורגלים לטעמו של הברזל אך במידת ומדובר בתינוק סרבן, ממליצים לספוג את הברזל בפירות וכך התינוק לא ישים לב והטעם לא יפריע לו.
  • אומגה 3 לילדים – אומגה 3 מומלץ מאוד לילדים ויש גם שמעניקים אותו לטיפול בהפרעות קשב. האומגה 3 הוא חומצות שומן, וחומצות שומן אלו הן בעצם שמנים חיוניים לבריאות האדם ואף להתפתחות התקינה. החומצות מעורבות במספר תהליכים ביולוגיים, בין היתר מחזור הדם של בני האדם, מערכת העיכול עצמה וגם בשרירים. מומלץ ליטול את האומגה בצמוד לארוחה שומנית וזאת על מנת לתרום לפירוק קל יותר, שכן ארוחה שומנית תפעיל את שחרור מיצי המרה וכך האומגה 3 תצליח להיספג טוב יותר.
  • ויטמין C – בניגוד לדעה הרווחת כי יש ליטול את הויטמין C רק בחורף, מדובר על תוסף חשוב לאורך כל השנה. הויטמין מחזק את המערכת החיסונית, שכן ילדים חולים לאורך כל השנה ולא מתרכזים רק בחורף. מכיוון שמדובר בויטמין פופולרי מאוד, ניתן לרכוש ולצרוך אותו בתצורות רבות, כגון סוכריות גומי ללעיסה והטעם שלהם הוא טעם נהדר.

לסיכום, על מנת לשמור על בריאות ילדינו היקרים, מומלץ ליטול מספר תוספים וויטמינים. התייעצו עם הרופא ואחות טיפת חלב והעניקו לילדים את מה שחסר להם או את מה שיתרום להם. זכרו, ישנם תוספים וויטמינים חשובים שלא מומלץ לוותר עליהם (כגון הברזל) ולכן הקפידו על נטילה נכונה ומלאה. כל שנותר לנו הוא לאחל לבריאות.

השארת תגובה