טיפים חשובים להכנת הבית ולהגעת התינוק

כולנו מכירות את המחשבות וההתלבטויות במהלך תשעת החודשים של ההיריון- האם זה בן או בת, איזה שם הכי מתאים, אילו בגדים לקנות ומתי, איזו עגלה היא הכי בטיחותית ומומלצת, כיצד להכין את חדר הילדים ועוד אינסוף תהיות שביננו, די מעבירות את תקופת ההיריון.

אנחנו כאן כדי לנסות לעשות קצת סדר בדברים ולהבין מה חשוב לתכנן ולעשות בטרם האוצר החדש שלנו יגיח לעולם.

טיפ ראשון – הכינו מראש את מוצרי תינוק לבית החדש:

כפי שהזכרנו, אחרי הלידה הכל משתנה בשגרת היומיום שלכם. בייחוד אם מדובר בילד ראשון- אז השינוי הוא הרבה יותר מורגש ומשמעותי. לכן כדי להיערך בהתאם למצב החדש ולארגן מוצרים בסיסים שחשוב שיהיה בבית לפני הלידה הצפויה.

המוצרים החשובים שיהיו בבית לפני שהרך הקטן נולד הם:

*בגד גוף– זהו בגד ששמים כדי שהבטן של התינוק לא תהיה חשופה.

*כובע– כאשר רך נולד, העור שלו מאוד רגיש על כן כדאי לחבוש לו כובע כאשר יוצאים אתו החוצה. כמו כן, הכובע מגן  מפני השמש החזקה.

*גרביים-ההמלצה היא ללבוש גרביים עשויות מ100% כותנה כדי לשמור על חום הגוף, בעיקר בחורף.

*עגלה בטיחותית-כדאי להצטייד לפני הלידה בעגלה בטיחותית. כדאי לעשות סקר שוק בין החנויות השונות ולוודא שלעגלה יש תו תקן רשמי.

*עריסה-חשוב לבדוק שהעריסה מתאימה גיל התינוק כדאי לקנות עריסה על גלגלים שתוכלו להזיז אותה ממקום למקום. כמו כן, כדאי לבחור מזרן רך ונעים שמותאם לעריסה.

דאגו שהבגדים שקניתם לילד לאחר כביסה ומקופלים בארון, הרכיבו את העריסה ואת שידת ההחתלה לפחות שבוע לפני התאריך המשוער כך שאם תראו שחסרים חלקים או שישנו פגם במוצר, תוכלו להספיק להחזיר אותו ולהביא אחר במקומו.

וודאו שהבית נקי, שטוף ובעיקר ללא אבק בעיקר החדר של הילד החדש. רוב הסיכויים שהרצפה שלכם לא תראה מגב או חומרי שטיפה לפחות חודש לאחר שתגיעו עם הילד החדש לבית. וזה בסדר! קחו בחשבון שדאגה לניקיון וסדר הבית תעזור לכם לא רק מבחינה בריאותית של הילד אלא גם מבחינת זמן איכות משפחתי. כאשר הבית נקי ומוכן תוכלו את ובן זוגך ליהנות יחדיו בזמן איכות עם הילד החדש ולא תצטרכו לרוץ מקום למקום כדי לדאוג לכל הדברים. בנוסף לכל ההכנות האלה, כדאי גם להכין מראש את שימור דם טבורי בזמן הלידה. הדם הטבורי הוא דם המופק מחבל הטבור של התינוק מיד לאחר הלידה. תהליך שימור הדם הטבורי אינו כרוך בכאבים כלל, לא ליולדת ולא לתינוק, ומתבצע במהירות.

טיפ שני – אל תחכי ואל תהיי בלחץ:

הציפייה לתאריך המשוער היא חוויה בפני עצמה. ספירת הימים, תחושת הזמן שלא זזה או לחילופין בורחת מהר, המחשבות איך הלידה תהיה ועוד הרבה מחשבות אחרות. אז קודם כל חשוב לא לספור את הימים ולא להיות בלחץ, גם אם התאריך המשוער עבר ביום או יומיים. במקום לשבת ולחכות לתאריך המשוער- צאי לבלות וליהנות!

נצלו את הזמן לנופש שתמיד רציתם, טיולים, מסעדות, ספא שתמיד תכננתם ללכת ולא יצא ועוד הרבה חוויות מהנות וכיפיות עם בן הזוג. זכרו שאחרי הלידה הכל משתנה, לכן כדאי לנצל את תקופת ההיריון בהתאם וליהנות מבילויים שאתם אוהבים.

השארת תגובה